כנס NLP בינלאומי בנושא

בריאות והתמכרויות

דווקא בתקופה זאת יש לכם הזדמנות להתקדם ולהתפתח עם המרצים הטובים ביותר בעולם

בהרצאות, סדנאות והדגמות לייב!

כולנו חיים בתקופה ארוכה וסוערת של נגיף שהשתלט על העולם ולא נעלם מחיינו,

חלק מההשלכות של הנגיף הם הנתונים שמראים עלייה חדה בהפרעות אכילה, בהתמכרויות שונות, בדיכאון וחרדה, בתחושת בדידות קשה ועוד.

מדובר בתופעה עולמית ולא רק מקומית, והנושא אקטואלי מתמיד.

זה הטיימינג המדוייק והנכון להרחיב את הידע המקצועי ולרכוש כלים ומיומנויות באמצעות חשיפה למרצים מכל העולם,

שילמדו וידגימו לייב מודלים חדשניים ופורצי דרך בכל נושא הבריאות וההתמכרויות השונות!

בואו ללמוד, להעמיק ולהתמקצע בנושא שכולם מדברים עליו עכשיו ולהשתלב בקהילת NLP בינלאומית, המאפשרת לכם לפתח קשרים ושיתופי פעולה מקצועיים!

אל תחמיצו את ההזדמנות לעשות את קפיצת המדרגה הבא שלכם, הצטרפו אלינו לאירוע בינלאומי ה-NLP הגדול ביותר בתחום בריאות והתמכרויות!

החזון:

אני שואפת לפתח ולקדם את כל נושא הבריאות וההתמכרויות בישראל,
כי הנושא הזה קרוב לליבי ואני מרגישה ממש קריאה חזקה כמו ב”מסע הגיבור”.
מתוך התחושות העוצמתיות האלו קיבלתי החלטה שזה הזמן הנכון להפיק את הכנס הגדול הזה
למרות כל האתגרים ואי הוודאות לגבי התוצאה.
במהלך חיי חוויתי מספר פעמים
משברים שכתוצאה מהם פיתחתי מחלות אוטואימוניות שונות.
בשנים האחרונות פיתחתי מודל ייחודי,
באמצעותו ניתן ליישם דרך המאפשרת לעשות מספר פעולות מראש
וכך לצלוח את המשבר ולמנוע את הופעתה
של המחלה האוטואימונית.
אני מאמינה שכמו שעברתי את המסע גם אחרים יכולים.

לומי רז

מארגנת הכנס

על הכנס

כנס ה-NLP הבינלאומי הראשון בנושא בריאות והתמכרויות

שנערך בישראל ומתורגם לעברית

הכנס משודר בזום

כל ההרצאות והדגמות מוקלטים, כדי לאפשר גישה למשתתפים למשך 6 חודשים לאחר סיום הכנס.

משך הכנס: יומיים
23-24.11.2021

בין השעות 10:00-18:00 שעון ישראל

משך כל סדנה או הרצאה

שעה וחצי

בכנס חלק מהסדנאות עם משך זמן כפול כדי לאפשר העמקה בנושא המוצג והדגמות.

מרצים

יום ראשון של הכנס
יום ג׳ 23.11.2021

לומי רז

מניעה ובניית חוסן למחלות אוטואימוניות

תיאור:

מניסיון אישי, ההתמודדות עם מחלות אוטואימוניות היא מאתגרת מאוד וגובה מחיר עצום מהאדם החולה ומשפחתו, מבחינה פיזית, רגשית, נפשית וכלכלית.

בתגובה לטריגרים שונים, המערכת החיסונית עשויה להתחיל לייצר נוגדנים, שבמקום להילחם בזיהומים, תוקפת את רקמות הגוף עצמו.

הטיפול במחלות אוטואימוניות מתמקד בדרך כלל בהפחתת פעילות המערכת החיסונית.

אבל מה אם נוכל לעזור למנוע מחלות אוטואימוניות מלכתחילה?

הגישה הרפואית מתמקדת בעיקר בטיפול, אם כי מעט מאוד במניעה.

אך כשמדובר בבריאות, מניעה עדיפה על תרופה.

הצטרפו אלי לסדנה אינטראקטיבית בת 90 דקות כדי ללמוד כיצד לזהות טריגרים, ללמוד צעדים מעשיים ופשוטים שכל אחד יכול לעשות כדי לשמור ולשפר את בריאותו, ולעזור במניעה ובבניית חוסן למחלות אוטואימוניות.

המשתתפים יקבלו חוברת עבודה באנגלית ובעברית להדפסה שתסייע בהשתתפות פעילה בסדנה ותדריך בשיטה קלה לשימוש שניתן ליישם באופן יומי, שבועי, חודשי ושנתי. אני מקווה שתשתמשו בחומרים אלה עבורכם ועבור אחרים, כדי להשיג ולשמור על בריאות טובה ואיכות חיים גבוהה.

לומי רז היא טריינרית NLP ופנורמה חברתית מישראל, מאסטר טריינרית במיינדפולנס, מארגנת הכנס המקוון הבינלאומי בנושא יישומים במרחב המנטלי, באפריל 2021, מארגנת כנס ה-NLP הבינלאומי המקוון ביוני 2021, מארגנת כנס בינלאומי בריאות והתמכרויות נובמבר 2021,
מפתחת של LOOMS – תוכנת טיפול תלת מימד מקוונת https://looms.pro, מייסדת Mental Space Mindfulness, מייסדת מכון רז, שגרירה של הארגון לפסיכולוגיה של מרחב נפשי בישראל, שגרירה של In-Me בישראל.

גיא מסד

הקשבה פעילה לרתימת כוח הריפוי הטבעי-פנימי

תיאור:

גוף האדם עובד בצורה מדויקת והכל בו קורה באופן טבעי, מבלי שהאדם צריך להדריך את איברי הגוף ולנהל את התהליכים הגופניים באופן מודע. יש בגוף חוכמה עתיקה, שהיא תוצאה של אבולוציה ארוכת טווח, המאפשרת לכל זה להתרחש. ומה אם המחלות והכאבים הם חלק מאותה חוכמה אינסופית ויש להם מטרה מאוד ברורה? בסדנה זו גיא מסד, NLP MASTER PRACTITIONER המשלב תהליכי NLP עם הגישה של ד”ר נאדר בוטו, יציג וידגים את הידע העדכני ביותר שקיים כיום בתחום היחסים בין הגוף לנפש: ההשפעה של קונפליקטים רגשיים ספציפיים על כאבים ומחלות ספציפיות. גיא יציע נקודת מבט מעודכנת בנוגע לגישה שאומרת שמחלות אוטואימוניות ואלרגיות קשורות לזיהוי שגוי של המערכת החיסונית וכיצד לרתום את כל הידע הזה לתהליך NLP ממוקד להפחתת כאבים, התאוששות ממחלות ויצירת מפה טיפולית ממוקדת עבור המונחים שלכם.

גיא מסד החלים מאלרגיה ואסטמה הודות לתהליכי NLP ורואה בתחום זה את שליחותו וייעודו.  הוא עובד עם NLP מעל 10 שנים, ובמשך 9 השנים האחרונות התמקד בתהליכי NLP העוסקים בגיוס כוח הריפוי הפנימי ובריאות.  הודות לניסיון ולעוצמה של התהליכים האישיים שעבר, הוא בחר לעזור לאנשים לרתום את כוח הריפוי הפנימי שלהם בהתמודדות עם כאב ומחלות, באמצעות תהליכים הרגשיים השונים, כאשר NLP הוא הכלי העיקרי בו הוא משתמש. גיא מתנדב במסגרת עמותה ללא מטרות רווח המסייעת לחולי סרטן ובני משפחותיהם.

ד"ר פיל פארקר

עבודת NLP מתקדמת בנושאי בריאות.

תיאור:

במהלך 40 השנים האחרונות, ראיתי כמה שינויים מדהימים, שלעתים קרובות נראו קסומים, במצבים הבריאותיים של לקוחות. עם זאת, למרות שהם טרנספורמטיביים, אני מאד מאמין שהשינויים הם תוצאה של יישום מיומן של גישות יעילות ושניתן ללמד אותם למי שרוצה להשיג את אותן התוצאות.

בסדנה מעשית מעוררת השראה, תלמדו תהליך (מבנה) לעבודה עם בעיות הבריאות שלכם ושל אחרים, יחד עם כמה כלים מעשיים חדשים.
סדנה זו מתאימה לכל רמות ההתנסות ב- NLP, כך שתוכלו לצאת בביטחון מעמיק יותר ולהשתמש במיומנויות שלכם עם מגוון נושאים בריאותיים.

תלמדו :

 • מסגרת יעילה לעבודה עם בעיות בריאות,
 • מיומנויות
 • תהליכים חדשים, לצד הזדמנות לתרגל אותם.

התבוננו ושאלו שאלות בהדגמה קלינית המשתמשת במיומנויות אלה כדי לעזור ללקוחות להשיג שינויים בריאותיים. למדו כיצד לזהות ולהפוך אמונות מגבילות בתחום הבריאות, וכן דפוסי שפה חדשים וחשובים לשינוי הבריאות.

ד”ר פיל פארקר הוא מרצה, מטפל ופורץ דרך בתחום ההתפתחות האישית. הוא מרצה בנושא הדרכה נוירו-פיזיולוגית, כיצד ניתן להשתמש במוח להשפעה על הפיזיולוגיה, מאז סוף שנות השמונים. הוא תכנן סמינרים של Lightning Process®, הזמינים כעת ב -16 מדינות שונות. הוא ידוע בסגנון ההרצאה המרתק שלו וביכולתו להפוך מושגים מורכבים לפשוטים להבנה. הוא מנהל את מכון ההדרכה של פיל פארקר ומרצה ב- London Metropolitan University, שם הוא חוקר, מתכנן תוכניות לימודים ומכשיר סטודנטים.

ליליאנה קופאז'

טיפול באמצעות כתיבה

תיאור:

טיפול באמצעות כתיבה הוא שיטה טיפולית אוניברסלית, המבוססת מחקר. ההזדמנות לספר על אירועים מלחיצים ועצובים היא מרכיב חיוני בתהליך הטיפולי. שמירת מידע או רגשות בסוד, דורשת מכל אדם מאמץ פיזי רב.

זוהי פעולה מודעת של דיכוי או חסימה של מחשבות ורגשות, אשר עלולה לתרום לשינויים ביולוגיים ולהשפיע על המצב הבריאותי הכללי לטווח ארוך.

יתר על כן, שמירת סודות מוסתרים “בפנים” משתקת את יכולת החשיבה ומגבירה את המתח.
מצד שני, חשיפת הסוד ו”הוצאתו לאור”, מקטינה משמעותית את השפעתו השלילית.

זה גם מכריח אדם להרהר לאחור ולהתבונן מחדש על אירועי חייו.

ליליאנה קופאז’ היא הבעלים של בית הספר לאימון, נשיאת הדירקטוריון ומייסדת הקרן לפיתוח מודע של החינוך. מחברת, מאמנת, טריינרית, מנטורית, מרצה אקדמית, וכן מאמנת מאסטר טריינריתICI, Trainer Transforming Communication™. היא יזמה בפולין את מגמת האימון החינוכי והכינה את המורים הראשונים – מאמנים, תוך שימוש בכישורי אימון בעבודתם. משנת 2012 היא מוציאה לאור ספרי אימון. היא המחברת והמחברת שותפה של שישה ספרים בנושא אימון ופיתוח, כמו גם כלי אימון SENS, ומחברת שותפה למאמרים מדעיים בתחום האימון, החינוך וההנעה.

ברנדט ברוקנר

אתם לא ההתמכרות שלכם – כיצד iScriptModelling © יכול לתמוך בך בפתרון אתגרי ההתמכרות שלכם

תיאור:

האם אתם מכירים את עצמכם ואיך אתם מתפקדים?
מהיכן התמכרויות?
מדוע אנו יוצרים אותם ואיך נוכל אולי להתגבר עליהם?
מי אנחנו ללא הטביעות המותנות, המסננים והאמונות שקיבלנו מאחרים!

אתם מוזמנים להצטרף אלי להרצאה בנושא פיצוח תת המודע שלנו לטובת מודעות רבה יותר לנו ולהרגלים, לערכים ולהטבעות שאנו רוכשים בחיינו.

אשת האשכולות היצירתית עבדה בהצלחה בתחומי עבודה שונים באוסטריה ומחוצה לה. באמצעות התעניינותה בתחומי עסקים רבים, היא רכשה כמות עצומה של ידע במשך למעלה מ -30 שנה. קיבלה מספר רב של הכשרות אצל מאמנים מובילים בינלאומיים כמו ריצ’רד באנדלר, רוברט דילטס, רוי מרטינה וקלינטון סוויין. פעילה בינלאומית כמאמנת הוליסטית בתחום הבריאות, התזונה ובריאות הנפש בשיטות חוסן הוליסטיות יוצאות דופן. מייסדת “iMM® – שיטת חונכות אינטואיטיבית ו- 1-min-coaching-to-go®”, פיתוח נוסף של NLP, כמו גם “ORINITION® – n (fl) ourish soul.mind.body.” – עבודה חדשנית העוסקת בזיכרון מחדש (אינטליגנציה) לגופנו. היא סיימה בהצלחה תואר שני בניהול בריאות עם דגש על בריאות הציבור. יש לה דוקטורט ומחקר בינלאומי בתחומי תקשורת בריאות עם דגש על פסיכו-בלשנות בשילוב נוירו-גמישות וכלכלת בריאות. היא מו”ל בינלאומי ומחברת ספרים רבים בשפות שונות. זכתה בפרסים Global Author Award 2018 / Nominatee NLP Award in Research 2019 in London. בשנת 2021 פתחה מרכז מחקר למדע אינטואיטיבי באוסטריה – HolisticScriptFactory® ו- THE LAB® אוריינות תזונה בריאותית.

ד"ר ליסה דה רייק

טיפול בטראומה בפועל

תיאור:

לקוחות הסובלים מטראומה חוו לעתים קרובות את הדלת המסתובבת של טיפולים שאינם עובדים, או עובדים רק על חלק מהתסמינים שלהם או רק לתקופה קצרה. מטפלים מרגישים לעתים קרובות שהם יכולים להגיע רק עד נקודה מסוימת בתמיכה בלקוחותיהם הסובלים מ-PTSD ולאחר מכן לעזור ללקוחות שלהם להשלים ולחיות עם הסימפטומים המתמשכים של הטראומה.

אולם טראומה ומורשת PTSD לטראומה אינם מסובכים.
תגובות PTSD וטראומה נעוצות בשני תהליכים נוירולוגיים מרכזיים: שיתוק נוירולוגי וחטיפת מערכת העצבים המרכזית. על ידי הבנה כיצד מגיבים התהליכים המוחיים והנוירולוגיים וכוונון עדין של הכישורים הטיפוליים שלכם, תוכלו לעזור ללקוחותיכם לרפא את הטראומה שלהם.

סדנה זו מכסה:

 • DSM 5 ותשתית הטראומה
 • גורמים פסיכו-סוציאליים
 • טראומה עם מעט T
 • שמירה על בטיחות לקוחות הסובלים מטראומה
 • ניהול אשכולות של טראומות
 • טיפולי PTSD מבוססים מבחינה קלינית

ד”ר ליסה דה רייק היא מאמנת מנוסה, מנחה, סוכנת שינוי, טריינרית, מדריכה ומנטורית. ליסה היא אחות מוסמכת, שהוסמכה על ידי המועצה הבריטית לפסיכותרפיה כפסיכותרפיסטית נוירו-בלשנית, היא בעלת תואר דוקטור בפסיכולוגיה והיא מאסטר טריינרית NLP. כפסיכותרפיסטית, ליסה שימשה כיו”ר וסגנית יו”ר ה- UKCP, ועובדת בצמוד עם הממשלה בנושא הרגולציה הסטטוטורית של פסיכולוגיה, פסיכותרפיה וייעוץ ומזה זמן רב תומכת ביעילות הטיפול הקצר.

אוליב היקמוט

האם אתם מותשים?

תיאור:

אנשים רבים מוצאים את עצמם מותשים, עם כל האתגרים של ימינו כולל המגפה, הביטחון והבטיחות. ייתכן שאתם מודעים לאופן שבו מצבים שליליים של אנשים אחרים יכולים להתיש אותכם. ייתכן שתבינו גם כיצד הלחץ והרגשות שלכם מוסיפים להתשה. עבור אלה שרגישים במיוחד, זה עשוי להיות גרוע עוד יותר.

ישנם כלים רבים שיכולים לעזור לכם לשפר את רמות האנרגיה שלכם, כולל שינה טובה, נשימה טובה בנוסף למדיטציות אנרגטיות פשוטות מונעות NLP.

הצטרפו אלינו ולמדו על טכניקות יעילות מאוד שיכולות לשנות את התשישות הזו עבורכם:

 • קרקוע והפעלת אנרגיה חיובית
 • שמירה על האנרגיה שלכם בזמן פגישות עם אחרים באופן אישי או מקוון על ידי הצבת גבולות
 • ניקוי אנרגיות שאינן שלכם או אחרי “שתוקפן” פג.
 • שינוי אמונות מגבילות
 • הבנה איך לישון טוב יותר
 • תרגול נשימה טובה

 

הצטרפו לאוליב היקמוט, מאמנת בריאות ולמידה, ומחברת הספר Recover your Energy  (זמין כספר, בקינדל או באודיו) כדי לגלות כיצד גם אתם יכולים לשפר את האנרגיה שלכם באמצעות טכניקות פשוטות תוך מספר דקות בלבד כל יום.

ספר אלקטרוני חינם יחולק למשתתפים בכנס.

אוליב היקמוט היא מאמנת בריאות ולמידה, המתמחה במגוון-עצבי, דמנציה ועייפות

פרופ' ד"ר כריסטיאן האניש

emotionSync® : פתרון עבור קוגניציות לא מתפקדות על ידי היפוך התניה פבלובית

תיאור:

התניה פבלובית יוצרת קשרים של גירוי-תגובה. הבסיס העצבי ניתן על ידי למידה הביאנית; מחלוקת כמעט ונשכחת בפסיכולוגיה דנה בשאלה האם מדובר בהצטברות הדרגתית של כוח החיבור של למידת הכל או כלום.

בהרצאה בת 90 דקות פרופ’ האניש יציג ויתאר את  emotionSync המבוסס על נוירו-פיזיולוגית ועל  קשרים קיימים לא מתפקדים.

emotionSync®  יכול לכלול מערכות ייצוג שונות. מערכת השמיעה נחקרת, שכן הרבה קוגניציות לא מתפקדות מסתמכות על ייצוגים שמיעתיים.

 emotionSync® (clapSync) משפר את הערכיות הרגשית השלילית של קוגניציות לא מתפקדות, גם כאשר הן נבדקות עם סולם חד ממדי וגם כאשר הן נבדקות עם בדיקה תקנית ממדית יותר ומאומתת.

פרופ’ (UCN) ד”ר כריסטיאן האניש עומד בראש המכון: European Business Ecademy והוא מתמחה ב– NLPsych, NLP  בריאות, קונפליקטים, חינוך, עסקים, מנהלים ושחיקה.

דבורה אפלמן

התמכרויות, כפייתיות וזהות

תיאור:

חוקר ה- NLP המערכתי, טוד אפשטיין, פיתח תהליך ריפוי להתמכרויות וכפייתיות, בעבודה על זהות ‘מכורה’.דבורה אפלמן משתמשת בתהליך זה עם אנשים כבר למעלה מ -20 שנה, עם התוצאה הצפויה: האדם מפסיק להיות מכור ומתחיל להיות בעל אפשרויות בחירה – כשהוא משתמש בדוגמה של שתייה = שותה חברתית או לא שותה יותר!

בהרצאה זו היא תדגים חזון זה ותיתן כמה טיפים בנושא בתחום ה- NLP המערכתי:

 • אנו מתייחסים להתמכרות לא רק אל המוכרים ביותר, כגון אלכוהוליזם או שימוש בסמים וסיגריות, אלא גם התמכרות למזון, טלוויזיה, אינטרנט או אפילו התמכרות ל”צריך שיהיה מישהו קרוב”.
 • לדעת לזהות מתי זו התמכרות או כפייתיות
 • כל העבודה נעשית מתוך כוונה להותיר את זהותו של האדם מאוזנת ומיושרת, וכתוצאה מכך, האדם כבר אינו זקוק להתמכרות כלשהי.

דבורה אפלמן היא פסיכולוגית משנת 1983 שהחלה ללמוד NLP בשנת 1984, אשר עובדת עם התנהגות והתפתחות אנושית במשך למעלה מ- 30 שנה. היא מייסדת את PAHC – האגודה הברזילאית לתכנות בידע עצמי ותקשורת, שהקימה ב-1993 עם אנשי מקצוע בתחום זה. האגודה מספקת שירותים ופועלת בתחום התאגידי, עם בתי ספר ומוסדות. היא למדה “הסמכת בריאות NLP -” עם רוברט דילטס, סוזי סמית’ וטים הולבום בשנת 1996 ומאז היא חלק מקהילת הבריאות העולמית – NLP. היא גם חלק מקהילת GTC – קהילת NLP הדרכה וייעוץ גלובלית, קהילת פרויקט מנהיגות NLP, פרויקט NLP Millennium Community, קהילה עולמית NLP, ופסגת מנהיגות NLP. יש לה זכויות יוצרים של NLPU (מורשה להשתמש בחומר NLPU) והיא עוסקת ב- NLPU. בעלת תעודת מאסטר (נציג שותפה ב- NLPU). היא מחברת הספר Change Your Life with NLP, רכזת הספר NLP Tools – ספר הנצחה של 25 שנים ל- PAHC, עם 25 בוגרים ככותבים משותפים, Systemic NLP for Women – ספר ההנצחה של 30 שנה ל- PAHC, עם 26 בוגרים ככותבים משותפים, NLP & Coaching ו- NLP for Teachers, וכן מחברת שותפה לספרים Being More with NLP ו- NLP for Organizations.

מרצים

יום שני של הכנס
יום ד׳ 24.11.2021

לומי רז

גילוי הסיבה להתמכרות

תיאור:

ניתן לתאר התמכרות, בקצרה, כ”דחף של האדם לעשות משהו שקשה לשלוט בו או לעצור אותו” או “חוסר יכולת להפסיק להשתמש בחומר או לעסוק בהתנהגות למרות שהיא גורמת נזק פסיכולוגי ופיזי”.

בעולמנו המודרני, ההתמכרויות מגוונות ונפוצות עוד יותר מבעבר.
פסיכותרפיות כגון טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) או טיפול קבוצתי בן 12 שלבים מתייחסים לדפוסי חשיבה והתנהגות של התמכרויות.

בעזרת NLP אנו יכולים לבצע שינויים בכל הרמות הלוגיות (רמות הלמידה והשינוי הלוגיות התגבשו בתחילה כמנגנון על ידי גרגורי בייטסון, בהתבסס על עבודתו של הפילוסוף והמתמטיקאי הבריטי ברטרנד ראסל ועובד על ידי רוברט דילטס באמצע שנות ה -80).

אך מהי הסיבה להתמכרות?לעיתים קרובות, אנשים עם התנהגות ממכרת מחפשים למזער כאב ולמקסם את ההנאה.

זה מעלה את השאלה: מה כל כך מכאיב עבור האדם המכור שיגרום לו לעשות התנהגות ממכרת הרסנית, במחיר של פגיעה עצמית ופסיכולוגית?

הצטרפו אלי להרצאה כדי ללמוד שתי גישות שונות כיצד למצוא את הגורם להתמכרות ולטפל בה ברמה העמוקה ביותר, משורשיה, וללמוד מהצגת מקרה.

לומי רז היא טריינרית NLP ופנורמה חברתית מישראל, מאסטר טריינרית במיינדפולנס, מארגנת הכנס המקוון הבינלאומי בנושא יישומים במרחב המנטלי, באפריל 2021, מארגנת כנס ה- NLP הבינלאומי המקוון ביוני 2021, מארגנת כנס בינלאומי בריאות והתמכרויות נובמבר 2021, מפתחת של LOOMS – תוכנת טיפול תלת מימד מקוונת https://looms.pro, מייסדת Mental Space Mindfulness, מייסדת מכללת רז, המרכז ללימודי פנורמה חברתית, שגרירה של הארגון לפסיכולוגיה של מרחב נפשי בישראל, שגרירה של In-Me בישראל.

שירי בן ארצי

תמיכה בלקוחות באמצעות מחלות אוטואימוניות

תיאור:

מחלות אוטואימוניות שונות ממחלות אחרות.
יש להן נרטיב שונה, הרבה מהן נוטות להיות שקופות, הן משפיעות בצורה שונה על מערכת היחסים עם הגוף ומשפיעות על תפיסת העצמי.

בשיעור זה תלמדו את עקרונות התמיכה בחיים והתמודדות עם מחלות אוטואימוניות, כיצד לעבוד עם נרטיב של מחלה וכיצד לעזור ללקוחות לרפא את היחסים עם הגוף והעצמי, שתי מערכות היחסים הבסיסיות ביותר שיש לנו בחיינו.

מאמנת רפואית ומייסדת של MCI – המכון לאימון רפואי. שירי היא מדריכה של מאמנים, מנחת סדנאות ומרצה בינלאומית. היא מחזיקה באישורי אימון רפואי ובריאות, אימון משותף, אימון Embodiment (תודעה נטועת גוף), אימון להפרעת קשב וריכוז, וזאת בנוסף להיותה מאמנת NLP ומטפלת בקו הזמן.

כיום היא המנהלת המשותפת של הקהילה הרפואית והבריאות של ICF. במהלך 15 השנים האחרונות, שירי עבדה עם חברות תרופות בינלאומיות מובילות, ארגוני רפואה ובתי חולים, כולל MSD, GSK, TEVA, פייזר, GlaxoSmithKline, Sanofi, משרד הבריאות הישראלי ורבים אחרים. החזון של שירי הוא לקדם שינוי במערכת הרפואית באמצעות אימון רפואי ומיומנויות תקשורת, ציות, חוסן והכשרה למנהיגות רפואית.

ד"ר לוקאס דרקס

שינוי זהותו של “המכור” בפנורמה החברתית

תיאור:

אחד האתגרים הגדולים יותר כמטפל NLP שעובד עם התמכרויות, במיוחד עם אלכוהוליזם, הוא האמונות המגבילות והערכים שלכם.

למשל, אני עצמי הייתי משוכנע כי שפסיכותרפיה ב- NLP חייבת להיות עדיפה על כל טיפול תרופתי מבחינת יעילותה. רק לאחר שפגשתי את דייוויד סינקלייר בשנת 1990, בכנס באמסטרדם שאורגן על ידי קרן וויליאם ג’יימס (כבר לא קיימת), נודע לי שנלוקסון, ושתי תרופות דומות, יעילות בהפחתת התנהגות שתייה לרמות נורמליות/ בריאותיות בכ- 70% מהאלכוהוליסטים שטופלו.

ספקנים למיניהם ראו כיצד שיטת סינקלייר הולכת ותופסת מקום, כדי להפוך לטיפול מוכר במדינות רבות. עם זאת, מבני הכוח בתחום הטיפול באלכוהוליזם הקשו על המכורים לקנות תרופה זולה שכזו, שרוכשים ונוטלים לבד.

ראו גם ראיון בנושא זה עם דייוויד סינקלייר שערכתי בשנת 2006 ביוטיוב
https://youtu.be/kxdPJy6F4Xg או צפו בטריילר One Little Pill:
https://vimeo.com/102255328
ספקנות היא גם מכשול בו נתקלתי בהעברת שיטה המכונה “שינוי זהות”.

זהו הליך פסיכותרפויטי מבוסס NLP באופן מלא, שעוזר למכורים להשתחרר מדימוי עצמי הרסני כ”המכורים “(מעשנים, אלכוהוליסטים, שמנים), ולתמוך בכל סוג של אפקט התנהגותי. עבור מטפלים ב- NLP, לשיטה זו יש היגיון ברור. עם זאת, “עבודת הדימוי העצמי” מתחום הפנורמה החברתית חדשה עבור מתרגלים רבים.

בסדנה זו לוקס יעבור על השלבים, וייתכן ואף ידגים את התהליך. בדיוק כמו בשיטת סינקלייר לטיפול באלכוהוליזם, שינוי הזהות מבוסס גם על הבנה מכנית מדויקת של התהליכים הבסיסיים. צריך להיות מסוגל להאמין שכאשר אתה מבין את העקרונות ויש לך את הכלים (NLP), אתה יכול לשכוח מהרבה רעיונות מוסריים, פילוסופיים, חברתיים של “חוסר אפשרות” “אחריות” ו”אשמה” ופשוט לעקוב אחר המדע. במקרה זה, הדרך בה המרחב הנפשי מתייחס לפסיכולוגיה.

דוקטור לוקאס דרקס נתקל ב- NLP בשנת 1977 במהלך לימודיו האקדמיים לתואר בפסיכולוגיה חברתית.

משנת 1986 הוא הפך למאמן NLP במשרה מלאה. הוא מפתח את מודל ה-Social Panorama (פנורמה חברתית) משנת 1994 ואת Mental Space Psychology (הפסיכולוגיה של המרחב הנפשי) משנת 2010.

החיפוש אחר החיבור בין שיטות פסיכולוגיות דמויות NLP ופסיכולוגיה אקדמית היה עמוד השדרה בקריירה שלו. עבודתו כמאמן ומורה הביאה אותו לכל היבשות (פרט לאנטרקטיקה).

אולגה בלו-מרקז

“פשוט נועו!” דלת היציאה לשחרור מהתמכרויות ודיכאונות בקרב צעירים

תיאור:

לאחר 10 שנות תרגול כפסיכותרפיסטית מערכתית ו- NLP, טיפלתי בקביעות במבוגרים צעירים הסובלים מדיכאון, שנגרם או מונע מהתמכרויות (קנאביס, משחקים, אלכוהול).
כמי שאינה עוסקת בטיפול נורמטיבי, חשבתי שאין תועלת בלהציף את הצעירים הללו בליווי ארוך-טווח כאשר הפתרון היחידי הוא תרופות. בהדרגה, תוך שימוש ב- NLP והיפנוזה, הגעתי למסקנה שגוף שלא זז הוא לב וראש שהופכים להיות משותקים.

פיתחתי פרוטוקול באמצעות תנועה, “פשוט נועו!”.

בהתחלה זה היה קצת הימור, אבל עם הזמן פיתחתי עקרונות מסוימים שהם המפתח להצלחתו. צעירים נכנסים למשרדי רפויים וחסרי מטרה ויוצאים עם ראש מורם ונשמה! כמובן, המודל “פשוט נועו!” הוא רק התחלה של תהליך, מודלים רבים אחרים מעשירים אותו, אך כפי שאפשר לומר זאת בצרפתית” sans mouvement, pas de changement! “ בלי תנועה אין שינוי.

נולדתי בליסבון ואת ילדותי ונעורי ביליתי בשלוש יבשות: אירופה, אפריקה ודרום אמריקה. לאחר שלמדתי מדעי החברה (בריו דה ז’ניירו) ​​ולאחר מכן פילוסופיה בסורבון (פריז), כיוונתי את חיי המקצועיים לתמיכה אנושית, במיוחד בטיפול מערכתי, NLP והיפנוזה. כיום אני עובדת כפסיכותרפיסטית ומאמנת בקליניקה הפרטית שלי ומתאמת תכנית הכשרה של NLP והיפנוזה בבריסל, בלגיה. אני גם מאמנת מסמיכה באקדמיה לאימון ובתוכנית אימון לאקדמאים, וב-10 שנים האחרונות אני מדריכת מאמנים.

ד"ר פיל פארקר

התמכרויות, הפרעות בשימוש בסמים, הרגלים ו- NLP

תיאור:

הדוקטורט של ד”ר פיל פארקר עסק בהערכה של גישה חדשה, מבוססת NLP, לעבודה עם הפרעות בשימוש בחומרים ממכרים, שהתעלתה בביצועיה על הגישות הקיימות.

כיום הוא מרצה ב-London Metropolitan University בנושא ייעוץ והדרכה בנושא סמים והוא אחד הגורמים המובילות בנושא סמים, NLP ופסיכולוגיה חיובית.

לסמינר זה הוא מביא את המחקר והמומחיות הקלינית שלו, העוסק במחקרים עכשוויים, במודלים ובגישות ה- NLP בתחום השימוש בסמים.

ההשתתפות בסמינר תספק רקע חיוני לתחום וכישורים חשובים לסיוע למתמכרים, בעלי הפרעות בשימוש בחומרים, בעלי בעיות אכילה והרגלים הרסניים אחרים, לביצוע שינויים מתמשכים.

ד”ר פיל פארקר הוא מרצה, מטפל ופורץ דרך בתחום ההתפתחות האישית. הוא מרצה בנושא הדרכה נוירו-פיזיולוגית, כיצד ניתן להשתמש במוח להשפעה על הפיזיולוגיה, מאז סוף שנות השמונים. הוא תכנן סמינרים של Lightning Process®, הזמינים כעת ב -16 מדינות שונות. הוא ידוע בסגנון ההרצאה המרתק שלו וביכולתו להפוך מושגים מורכבים לפשוטים להבנה. הוא מנהל את מכון ההדרכה של פיל פארקר ומרצה ב- London Metropolitan University, שם הוא חוקר, מתכנן תוכניות לימודים ומכשיר סטודנטים.

 

רבקה צטו

IoPT – טיפול ותאוריה פסיכו-טראומה מונחית זהות – דרך חדשה להיתקל בעצמי הבריא שלך

תיאור:

טיפול פסיכו-טראומה מוכוונת זהות, IoPT, מבוסס על התיאוריות והפרקטיקה שפותחו על ידי פרופסור ד”ר פרנץ רופרט במהלך 30 השנים האחרונות. פסיכו-טראומה, אירוע שאדם אינו מסוגל להתמודד איתו, משפיע על האדם כולו.
IoPT מתמקד בהחלמה מההשפעה של טראומה פסיכולוגית. בהתבסס על התיאוריות המבוססות ועל מחקריו, באמצעות מפגשים טיפוליים רבים עם לקוחות, הן באחד-על-אחד והן בקבוצות, הוא פיתח את המסגרת התיאורטית “תיאוריית פסיכו-טרפיה מוכוונת זהות” – IoPT.
בפסיכולוגיה, הנפש היא מכלול התודעה (המיינד) האנושית, במודע ולא במודע. זה מאפשר לנו גישה למציאות, גם בתוך גופנו וגם מחוצה לו.

רופרט מאמין שהנפש היא המפתח להבנה מה גורם לאנשים לתפקד ולהתנהג באופן ספציפי משלהם. כאשר תגובת הלחימה או בריחה (fight or flight) אינה זמינה, במקום זאת אנו קופאים ומתפצלים, הנפש מתפצלת לחלקים הישרדותיים וטראומטיים. שיטת הכוונה היא חקירה ייחודית של הנפש, המדגימה כי אנו יכולים לשלב מחדש את החלקים המפוצלים שלנו בעצמי בריא.

באמצעות טכניקת תהודה ושיטת הכוונה, ניתן לגלות פתרונות רגשיים עמוקים לקונפליקטים הנובעים מכך.
הדנה בנוייה משני חלקים- החלק הראשון תיאוריה והשני הדגמה.

מומלץ להיות בשני החלקים כדי למקסם את הלמידה.

תואר שני במערכות מידע – האוניברסיטה הפוליטכנית בהונג קונג. תואר ראשון במתמטיקה – אוניברסיטת ווטרלו, אונטריו, קנדה. תעודה מ- Hellinger Sciencia®, גרמניה. חברה בארגון הקונסטלציה המערכתית העולמי (WSCO). איגוד פתרונות מערכתיים וקונסטלציה (DGfS) גרמניה. מאמנת מאסטר – מכון האימון הבינלאומי ICI. מאסטר NLP אגודות בינלאומיות של מכון NLP. NLPU USA Mind Dynamic – שיטת Mind Silva. יועצת העמותה לחינוך בגיל הרך – המכון לבריאות הנפש, מרכז גואנגזו, סין. מנהיגה – בריאות הגוף, הנפש והרוח, קרן נאניאנג. מנחה מלזיה – קשר 360º טלוויזיה אינטראקטיבית בהונג קונג. פסיכולוגית מיוחדת – הציגה עבודת קונסטלציה במשך 28 פרקים, טלוויזיה בגואנגזו. מרצה בסין – תורת המערכות, מערכות מידע וניתוח ניהוליות בשלוש אוניברסיטאות, הונג קונג.

וסילי זפיריס

אימון לדיכאון ותשוקה לחיים עם NLP

תיאור:

למרות שאתם אולי לא מקשרים ישירות בין “דיכאון” לבין “אימון”, וסילי זפיריס אכן קשר ביניהם.
וסילי חוקר דיכאון ותשוקה לחיים למעלה מ -14 שנה. הוא פיתח שיטת אימון לעבודה עם דיכאון כמאמן באמצעות כלי NLP שפיתח.
השיטה והפילוסופיה שמאחוריה מתוארים בספר Happiness is Depressing. וסילי ערך מודל חדש לדיכאון כיוון שרצה להבין איך מישהו יכול להיכנס לדיכאון. ומה בעצם צריך לקרות כדי “להאיר אור בחושך”.

הוא פיתח שיטה שנבדקה עם מאות לקוחות. כולם, החל מאנשים שסובלים מ”אי שביעות רצון כרונית” וכלה במחשבות דיכאוניות וקודרות ממושכות, יכולים להפיק תועלת מגישה זו.

בסדנה זו תוכלו לקבל הבנה רחבה יותר לגבי דיכאון, מה הסיבות וכיצד תוכלו להציע התערבות.

וסילי זפיריס (1964) הוא מאסטר טריינר NLP, מאמן, סופר, חוקר, ומרצה. יש לו 25 שנות ניסיון בתחומי השינוי האישי והארגוני. וסילי היה המאמן המנטלי של קבוצת כדורעף נשים בהולנד. בשנת 2017 קיבל מלגה מהמכון הבינלאומי לרפואה פסיכולוגית ארגונית. וסילי כתב מספר ספרים: ב- Happiness is Depressing (2019) הוא מתאר את שיטת האימון פורצת הדרך שלו להפוך דיכאון לתשוקה לחיים. הוא מחבר שותף של הספר “Meaningful Profit” * שהיה מועמד לשני פרסים(Best Business book 2011, Best Management book 2012) העוסק בנהיגות אישית וחוסן. בשנת 2008 הוא היה שותף לכתיבת של הספר Appetite * על הלך הרוח של מיטב השפים בעולם. וסילי הוא חבר סגל בבית הספר הגלובלי ליזמות וחדשנות. הוא מלמד ‘מנהיגות’ ב- Nyenrode Business University, הוא חבר דירקטוריון לשעבר ב- ICF ההולנדי ושגריר Society of Mental Space Psychology. *תורגם מהולנדית.

מגדלנה צלג

לימוד על תת-אישיות באמצעות ‘שיטת המערכת המשפחתית הפנימית’ (IFS) כדרך לחופש מהתמכרות.

תיאור:

המילה “התמכרות” מגיעה מהמילה הלטינית addictus. ברומא העתיקה זה תורגם כמצב של אי כושר, אובדן חופש. כיום, שיטת IFS מספקת לנו מידע על התחום הפסיכולוגי האנושי ומסבירה לנו כיצד להשתחרר. IFS, השיטה של ריצ’רד שוורץ, עוסקת בתת מודע.
זה אומר שאנחנו מורכבים מתת-אישיויות שחיות בתוכנו ויוצרות את מפת העולם שלנו.
הן כמו אנשים קטנים שיש להם פחדים או רצונות וגם רגשות ואמונות ספציפיות. ל- IFS תשובה אחת למהי התמכרות. המגן או הכבאי שלנו הוא שמגן עלינו מהטראומה הכואבת שחווינו בילדותנו. באותה תקופה לא היו לנו את המשאבים להגן על עצמנו מפני כאב זה, ולכן תת המודע שלנו הסתיר את החוויה הזו עמוק בפנים כדי שלעולם לא נסבול שוב.

בהרצאה זו תלמדו:

 • מהי שיטת IFS?
 • איך לזהות את החלקים שלכם ואיך לדבר איתם?
 • כיצד לרכוש את אמונם של החלקים המגנים על מנת שלא ישתלבו עם הגלות?
 • האם סוג ההתמכרות משפיע על תהליך הריפוי מה לעשות כדי להפוך את השינוי לקבוע?

בעבודתי היומיומית אני מקבלת השראה מתקשורת לא אלימה של מ’ רוזנברג ומ’המערכת המשפחתית הפנימית’ של ריצ’רד שוורץ. שיטות אלה מאפשרות תובנה עמוקה ל’עצמי’ והבנה לגבי צרכים, פחדים ואמונות של העצמי. אני דואגת גם לבריאות והתפתחות בכל הנוגע לגוף, לנפש ולתודעה (מיינד) – כמטפלת במוזיקה אני משתמשת בטיפול במוזיקה ברמת התאים בגוף (Cellular Therapy). שיעור עם קולנים (tuning forks ) מיועד להחלמה בריאותית מלאה ולשקט נפשי. הוא יכול גם להוות מבוא לטיפול ב- IFS. כמאמנת וטריינרית אני מעבירה קורסי הכשרה, סדנאות להתפתחות אישית, ומפגשים פרטניים.

תוכניה

*ייתכנו שינויים

היום הראשון של הכנס
23.11.2021

ZOOM1

ZOOM2

9:30-10:00

פתיחה בזום 1

10:00-11:30

לומי רז
מניעה ובניית חוסן למחלות אוטואימוניות

גיא מסד
הקשבה פעילה לרתימת כוח הריפוי הטבעי-פנימי

12:00 13:30

ד”ר פיל פארקר
עבודת NLP מתקדמת בנושאי בריאות.

ליליאנה קופאז’
טיפול באמצעות כתיבה

14:00-15:30

ד”ר פיל פארקר
עבודת NLP מתקדמת בנושאי בריאות.

ברנדט ברוקנר
אתם לא ההתמכרות שלכם – כיצד iScript Modelling © יכול לתמוך בך בפתרון אתגרי ההתמכרות שלכם

16:00-17:30

ד”ר ליסה דה רייק
טיפול בטראומה בפועל

אוליב היקמוט
האם אתם מותשים?

18:00-19:30

פרופ’ דר’ קריסטיאן הניש
emotionSync® : פתרון עבור קוגניציות לא מתפקדות על ידי היפוך התניה פבלובית

דבורה אפלמן
התמכרויות, כפייתיות וזהות

היום השני של הכנס
24.11.2021

ZOOM1

ZOOM2

9:30-10:00

פתיחה בזום 1

10:00-11:30

לומי רז
גילוי הסיבה להתמכרות

מירי בן ארצי
תמיכה בלקוחות באמצעות מחלות אוטואימוניות

12:00-13:30

ד”ר לוקאס דרקס
שינוי זהותו של “המכור” בפנורמה החברתית 

אולגה בלו-מרקז
“פשוט נועו!” דלת היציאה לשחרור מהתמכרויות ודיכאונות בקרב צעירים

14:00-15:30

ד”ר פיל פארקר
התמכרויות, הפרעות בשימוש בסמים, הרגלים ו- NLP

רבקה צטו
IoPT – טיפול ותאוריה פסיכו-טראומה מונחית זהות – דרך חדשה להיתקל בעצמי הבריא שלך

16:00-17:30

ד”ר פיל פארקר
התמכרויות, הפרעות בשימוש בסמים, הרגלים ו- NLP

רבקה צטו
IoPT – טיפול ותאוריה פסיכו- טראומה מונחית זהות – דרך חדשה להיתקל בעצמי הבריא שלך

18:00-19:30

וסילי זפירי
אימון לדיכאון ותשוקה לחיים עם NLP

מגדלנה צלג
לימוד על תת-אישיות באמצעות ‘שיטת המערכת המשפחתית הפנימית’ (IFS) כדרך לחופש מהתמכרות.

19:30-20:00

סיום בזום 1

כרטיסים

כל המחירים כוללים מע"מ

מכירה מוקדמת

850
כרטיס 1
 • עד לתאריך 31.10
 • זוג כרטיסים - מכירה מוקדמת 1550 ש"ח

רגע אחרון

1100
כרטיס 1
 • עד לתאריך23.11
 • זוג כרטיסים - רגע אחרון 1950 ש"ח

על מארגנת הכנס

לומי רז

לומי רז היא 

 • טריינר NLP וטריינר פנורמה חברתית
 • מאסטר טריינר מיינדפולנס מישראל
 • מייסדת שיטת פנורמה חברתית בישראל
 • מייסדת מכללת רז, המרכז ללימודי פנורמה חברתית
 • מארגנת כנס Applications in Mental Space Online International Conference 29-30.4.21
 • מארגנת כנס NLP בינלאומי 1-2.6.2021
 • מפתחת תוכנה תלת מימדים LOOMS למטפלים
 • מפתחת שיטת Mental Space Mindfulness
 • שגרירת Society for Mental Space Psychology בישראל
 • שגרירת In-Me בישראל

יש לך שאלה?

הרגש חופשי למלא את הטופס ונחזור אליך

הצג בכנס

מציג בכנס – 3500 ש”ח

בכנס זה יש 10 עמדות הצגה, פנה היום לקבלת העמדה שלך

הרגש חופשי לפנות אלי  לגבי תקנון ומדיניות הכנס

תנאי ביטול

ניתן לבטל בתוך 14 ימים מביצוע העסקה ובלבד שהביטול לא ייעשה 7 ימים שאינם ימי מנוחה קודם לתחילת הכנס,
בניכוי דמי ביטול בסך של 5% ממחיר העסקה.

המלצות


"כולנו יודעים ש- NLP ידוע ברחבי העולם כמייצר דפוסי חשיבה והתנהגות שהינם שימושיים ופרקטיים מאוד ואשר ניתן ליישמם בצורה מהנה וחווייתית, כדי לקבל את המענה הטוב ביותר בנסיבות האישיות בהן אנו נמצאים. לומי רז הפיקה השנה (2021) כנס NLP מקוון בינלאומי נפלא, כדי שלא רק מטפלי NLP יוכלו לשתף את עבודתם, אלא שאנשים מכל רחבי העולם יכולים לשפוט בעצמם האם NLP היה שימושי עבורם. היה תענוג להיות חלק מהכנס שלה ואני יכול רק לומר תודה ענקית וכל הכבוד ללומי."

ד”ר ברוס גרימלי קיבל תואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה בשנת 1993. הוא המשיך לתואר M.Sc בפסיכולוגיה תעסוקתית באוניברסיטת מזרח לונדון, שם גם היה מרצה קבוע. באוניברסיטת מרכז ניקרגואה, מחקרי הדוקטורט של ברוס שאלו את השאלה “מה זה NLP?” וממצאיו פורסמו ב-The International Coaching Psychology Review וכן הוצאו לאור כספר בשנת 2020 (7C’s of Coaching, Routledge). ברוס נשוי כבר 36 שנים, יש לו 2 ילדים וארבעה נכדים וכיום עוסק בספורט למבוגרים (masters athletics), ודורג על ידי האתלטיקה הבריטית במקום הראשון ב -20 מייל ובמקום השני במרתון.

כל הזכויות שמורות ללומי רז | עיצוב ובניה: ksdh